حمل و نقل ریلی

ارسال بار به آسیای میانه

ارسال بار به آسیای میانه یا آسیای مرکزی یکی از بهترین روش‌های تجارت با خارج کشور است. در واقع برخی از این کشورها علاوه بر این که دارای مرز مشترک با کشور ما هستند؛ بلکه امکان تبادلات تجاری با نقاط دورتر آسیای مرکزی هم وجود دارد.

همچنین باید توجه کنید که هر یک از این مراکز دارای سامانه‌های تجاری هستند و به همین دلیل هم ارسال بار به آسیای میانه با هدف تجاری یا سایر موارد باید حتما توسط شرکت‌های معتبر صورت بگیرد. در نتیجه زمانی که قصد ارسال بار به آسیای میانه را دارید؛ می‌توانید از شرکت آروین ریل لجستیک کمک بگیرید.

نحوه ارسال بار به آسیای میانه

در مجموعه آروین ریل لجستیک شما نه تنها از خدمات لجستیکی مدرن ، بلکه از همراهی با یک تیم متخصص در حوزه ارسال بار به آسیای میانه به ازبکستان، قرقیزستان و کشورهای دیگر بهره‌مند خواهید شد. آسیای مرکزی تعداد زیادی از کشورهای مختلف را شامل می‌شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در حالی که ترکمنستان بیشتر دارای منسوجات، نفت یا قطعات ماشین آلات است؛ کالاهای تجاری قزاقستان به دلیل اقتصاد منطقه ای اغلب از محصولات شیمیایی تشکیل شده است.

قزاقستان به واسطه پنج کشور آسیای مرکزی، روسیه و کشورهای اطراف دریای خزر احاطه شده است و ترافیک خارجی را به خطوط راه آهن و خودروهای بین المللی محدود می‌کند. با این حال، برای ارسال بار به آسیای میانه به این نقاط با وسیله نقلیه بزرگراه کم است و هزینه ها بالا است؛ در نتیجه وضعیت حمل و نقل غیر ریلی در این منطقه ناپایدار است. به همین منظور هم کشور قزاقستان خطوط ریلی را توسعه داده است که به چین، مسکو و بسیاری از کشورهای اروپایی و همچنین ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان همسایه خود متصل می‌شوند.

نحوه ارسال بار به آسیای میانه

همچنین این خطوط ریلی از شرق تا افغانستان و ایران امتداد دارد. از نظر مساحت، قزاقستان پنجمین کشور بزرگ آسیای مرکزی و چین است و سهم اقتصادی آن نیز بسیار بیشتر از چندین کشور دیگر است. برای حمل موثر تعداد زیادی کالا از چین به قزاقستان، پشتیبانی لجستیک قوی ضروری است. قبل از افتتاح “قطارهای آسیای مرکزی” یا حمل و نقل ریلی کانتینری چین-قزاقستان، کالاها عمدتاً از طریق روش های چندوجهی مانند حمل و نقل بین المللی به واسطه خودرو ارسال می‌شدند.

این روش‌ها شامل استفاده از لجستیک چینی برای حمل کالا از جنوب به آلاشانکو و سین کیانگ برای اظهارنامه گمرکی و صادرات بود. عوامل غیر قابل پیش بینی متعددی وجود دارد که می تواند بر حمل و نقل خودرو تأثیر بگذارد. از جمله این عوامل می‌توان به شرایط جاده، آب و هوا، رفتار راننده و شرایط وسیله نقلیه اشاره کرد.

با توجه به این عوامل، مقادیر زیادی از خودروها را نمی توان به صورت دسته ای حمل کرد. با این حال، افتتاح خطوط بین‌المللی کانتینری قطار بین چین و قزاقستان به طور موثر چالش‌های لجستیکی بین دو کشور را حل کرده و به طور قابل توجهی به توسعه سریع اقتصاد آنها کمک کرده است.

حمل و نقل ریلی در آسیای میانه

حمل و نقل ریلی بار از چین به ازبکستان نقش مهمی در ارتقای همکاری اقتصادی و توسعه بین دو کشور ایفا می‌کند. این ابتکار تدارکات حمل و نقل ریلی بین‌المللی در سپتامبر 2013 و به دنبال طرح «کمربند اقتصادی جاده ابریشم» رئیس‌جمهور شی جین پینگ تأسیس شد. این ابتکار فرصت‌هایی را برای همکاری اقتصادی بین چین و ازبکستان فراهم کرده است.

حمل و نقل ریلی در آسیای میانه

سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های لجستیک برای توسعه اقتصادی ضروری است؛ زیرا گردش کالاهای روان، هزینه‌های لجستیک کم و زمان‌های کوتاه حمل و نقل برای حمایت از رشد اقتصادی بسیار مهم هستند. مسیر راه آهن چندوجهی بین المللی که شهرهای ازبکستان را به شهرهای مختلف چین متصل می کند؛ نتیجه تلاش های مشترک بین دولت های هر دو کشور است.

شهرهای چین (شیان) – خورگوس – آتنکوری – ازبکستان (تاشکند، سرگئی لیچوکولسی) در این راه قرار دارند و مسیر راه آهن از چین به ازبکستان بیش از 8000 کیلومتر است. همچنین برای انجام فرآیند حمل و نقل، از جمله ترانزیت از طریق کشور، تغییر خطوط ریلی و تغییر شرکت‌های راه آهن، به بیش از 15 روز زمان نیاز دارید.

مزایای همکاری با آروین ریل لجستیک

در ادامه به مزایای همکاری با شرکت آروین ریل لجستیک برای ارسال بار به آسیای میانه اشاره کرده‌ایم:

  • بهترین قیمت و خدمات به شما جهت ارسال بار به آسیای میانه
  • نرخ ارسال بار با قطار رقابتی پایین که به شما در صرفه جویی در هزینه کمک می‌کند
  • کارکنان باتجربه که تمام کمک های مورد نیاز را به شما ارائه میدهند
  • خدمات رزرو آنلاین و وضعیت مشاهده حمل و نقل سرتاسری برای هزینه عملیاتی کمتر
  • خدمات ارزش افزوده کشور مبدا برای بهبود ارزش زنجیره تامین
  • خدمات بسته بندی
  • پالت باربری
  • حمل و نقل در سراسر جهان به هر کشور یا قاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *